Het initiatief ‘Wij eisen de nacht op’ wordt een officiële stichting. Zo wil Danique de Jong, initiatiefnemer van de actie voor meer veiligheid van vrouwen op straat, ervoor zorgen dat het met de crowdfunding opgehaalde geld zorgvuldig wordt uitgegeven.

'Laat vrouwen veilig thuiskomen'
De Jong startte een crowdfundingsactie na de moord op de 17-jarige Lisa in Duivendrecht. Met het geld wilde ze een campagne lanceren om het bewustzijn voor geweld tegen vrouwen te vergroten. In de weken na de moord verschenen in alle hoeken van het land posters met de tekst ‘Wij eisen de nacht op, laat vrouwen veilig thuiskomen’.
Maar de crowdfundingsactie was enorm succesvol en haalde veel meer geld op dan vooraf gedacht: een half miljoen euro. Het merendeel van dat bedrag is, ondanks de schaal van de eerste campagne, nog niet uitgegeven.
Stichting
De Jong hoopt door een stichting te starten te kunnen werken aan blijvende verandering. De stichting zal een anbi-status krijgen en gaan werken met een raad van toezicht. Het opgehaalde geld blijft vooralsnog op de GoFundMe-pagina staan waarop het binnen is gekomen.
Marlies Pellikaan, woordvoerder van de actie, zegt tegen de NOS dat de oprichting van de stichting nog in een vroeg stadium is. ‘We voeren nu vooral gesprekken en dit doen we allemaal naast onze gewone banen. (…) Het geld wordt zo zorgvuldig mogelijk besteed en daar zullen we open over zijn. We begrijpen dat mensen nieuwsgierig zijn, maar we proberen zo transparant mogelijk te werken.’