Lid worden van Vf? Meld je nu aan

LID WORDEN

Advertentie

Procurios /Fundraising CRM voor goede doelen

Nederlandse Brandwonden Stichting: 'Jaap heeft de fondsenwerving binnen onze stichting groot gemaakt'

8 september 2020

Jaap Zeekant had vele projecten waar hij zich met ziel en zaligheid voor inzette. De Nederlandse Brandwonden Stichting was daar één van. Van 1991 tot 1999 was wijlen Jaap adjunct-directeur bij deze stichting. De huidige directeur, Rob Baardse, legt aan Vakblad Fondsenwerving uit wat Jaap voor de organisatie heeft betekend.

door Caroline Vlietstra

In 1970 werd de Nederlandse Brandwondenstichting opgericht. In september 1991, in de tijd dat Hans van Nassau directeur was, kwam Jaap erbij. ‘We kunnen wel zeggen dat Jaap de fondsenwerving binnen onze stichting groot heeft gemaakt. Dat deed hij overigens op een geheel eigen wijze’, zo vertelt de huidige directeur. ‘Onze collectanten kwamen voort uit de deelnemers aan onze groepspresentaties. Jaap had namelijk het briljante idee om - voordat er huis-aan-huis collecte werd gelopen - eerst voorlichtingen te geven. Deze groepspresentaties organiseerde Jaap en zijn collega’s onder andere voor scholen, bedrijven en kinderdagverblijven. Let wel, in die tijd bestond er nog geen bedrijfshulpverlening (bhv). Er was dus grote behoefte aan kennis over brandpreventie. Er werd uitleg gegeven over zaken als het brandveilig maken van huis- en bedrijfspanden en er werd verteld wat men moest doen bij een eventuele branduitbraak of brandwond. De voorlichting duurde zo’n twee uur en Jaap organiseerde zo’n 1200 preventiebijeenkomsten per jaar. Allemaal gegeven door regiovertegenwoordigers, medewerkers van Jaap, maar zelf stond hij ook letterlijk brandjes te blussen.’

Word lid van Vf & fondsenwerving.nl en krijg direct toegang

✔ Onbeperkt toegang tot alle content op fondsenwerving.nl
✔ Korting op diverse opleidingen en trainingen
✔ Kosteloze toegang tot de Vakdag fondsenwerving. Dit jaar (2024) op 17 september in het Beatrix Theater!

Of registreer je gratis om dit artikel te lezen:

https://www.fondsenwerving.nl/vf-account-maken

Registreer
Heb je al een Vf-account? Log dan in
Meer over Nederlandse Brandwonden Stichting Fondsenwerving Vf 22-4 Legacy-editie Jaap Zeekant

Caroline Vlietstra

Journalist Vf

Caroline is zowel fotograaf als journalist en werkt namens haar eigen bedrijf voor verschillende opdrachtgevers waaronder Veilig Verkeer Nederland, ZUIDAS.magazine, Tirol Werbung, Oranje Boven, Voigt Travel en UIT magazine. Voordat ze als freelancer aan de slag ging, werkte ze 29 jaar bij Dagblad De Telegraaf (TMG). Haar bureau stond op verschillende redacties waarvan de laatste 17 jaar bij de Reiskrant. Caroline is lid van de redactie van Vakblad fondsenwerving.

Wekelijksenieuwsbrief

Vond je dit een goed verhaal? Wil je meer van dit soort artikelen automatisch in je mailbox? Schrijf je dan in voor onze wekelijkse nieuwsbrief 👇

Close