Tijdens de Vakdag fondsenwerving, op 24 september 2026 in het Beatrix Theater in Utrecht, worden tientallen workshops en panels georganiseerd. Vandaag de volgende twee sessies: over het gebruik van slimme journeys en community fundraising met voorbeelden van EpilepsieNL en het Diabetes Fonds, en over de belangrijkste trends van internationale filantropie, waaronder grensoverstijgende giften en donor-advised funds.
Slimme journeys en community fundraising in de praktijk bij EpilepsieNL en Diabetes Fonds
Sprekers: Babette Bürgi (EpilepsieNL), Roy Schouten (Diabetes Fonds) en Lizzy Kreeftmeijer (iRaiser)

Vorig jaar keken we vooruit naar online fondsenwerving in 2030. Dit jaar laten we zien hoe die toekomst er vandaag al uitziet. Want hoe zorg je ervoor dat mensen niet alleen eenmalig betrokken zijn, maar zich blijven inzetten voor jouw organisatie? En hoe bouw je aan een community die niet alleen geeft, maar ook in actie komt?
Succesvolle goede doelen richten zich niet langer alleen op transacties, maar investeren in langdurige relaties met hun achterban. Het geheim? Niet harder werven, maar supporters op de juiste momenten inspireren, activeren en faciliteren.
Tijdens deze sessie delen Babette Bürgi (EpilepsieNL) and Roy Schouten (Diabetes Fonds) hun belangrijkste inzichten uit de praktijk. Hoe experimenteren zij met nieuwe concepten als In Memoriam of het aanhaken bij bestaande events om supporters in actie te krijgen? Welke slimme journeys en data zetten zij in, en welke lessen hebben zij onderweg geleerd?
--
The Future of International Philanthropy: Trends, Donor-Advised Funds and Cross-Border Giving (Engelstalig)
Spreker: Marnie Middlemiss (Chapel & York)

Neem deel aan een discussie over de belangrijkste trends in internationale filantropie en de groeiende rol van donor-advised funds (DAF's) in Europa.
Nu filantropie steeds internationaler wordt, moeten donateurs, adviseurs, stichtingen en non-profitorganisaties zich door een snel veranderend landschap navigeren. Grensoverstijgende giften nemen toe, nieuwe generaties filantropen hebben andere verwachtingen en innovatieve wervingsinstrumenten maken het gemakkelijker dan ooit om goede doelen wereldwijd te steunen.
In deze sessie onderzoekt Marnie Middlemiss de factoren die de opkomst van DAF's in Europa stimuleren, hoe ze worden gebruikt door individuen, families en adviseurs, en wat deze groei betekent voor goede doelen en de bredere filantropische sector. We bespreken ook opkomende trends in donorgedrag, ontwikkelingen in de regelgeving en de kansen en uitdagingen voor organisaties die internationaal georiënteerde donateurs willen aantrekken.
Of je nu werkzaam bent in fondsenwerving, filantropisch advies, vermogensbeheer of stichtingsmanagement, deze sessie biedt waardevolle inzichten over de toekomst van geven en de evoluerende rol van filantropie bij het aanpakken van mondiale uitdagingen.
--
Boek vandaag nog je ticket voor de Vakdag!
Heb jij al een ticket voor de Vakdag 2026 in huis? Meld je snel aan! Organisatieleden mogen liefst vijf collega's kosteloos aanmelden.