Advertentie

Leaderboard Supporta

Plan nultarief afstorten collecte door Tweede Kamer aangenomen

Nieuws

10 februari 2026

Afgelopen week is het wetsvoorstel ‘Chartaal betalingsverkeer’ aangenomen door de Tweede Kamer. Naast dat deze wet de beschikbaarheid en bereikbaarheid waarborgt, betekent het ook goed nieuws voor collecterende goede doelen: onderdeel van de wet is een amendement dat pleit voor een nultarief voor afstorten van collecte.

Collecte.
Collecte. © Fotobureau Dijkstra // Hollandse Hoogte

door Redactie Vf

Voor de non-profitsector en voor kerkgenootschappen is contant geld nog een belangrijke manier waarmee mensen het algemeen belang steunen. CIO (Interkerkelijk Contact in Overheidszaken), Stichting Collecteplan en Goede Doelen Nederland pleitten daarom voor een aanpassing van de wet om contant geld toegankelijk te houden.

Het amendement, ingediend door kamerlid Flach (SGP), met steun van ChristenUnie, GroenLinks-PvdA en BBB, betekent dat het storten en opnemen van contant geld voor deze organisaties geen kosten meer met zich meebrengt.

Daarnaast is een basisbetaalrekening voor zakelijke klanten nu ook verankerd in de wet, waardoor verenigingen en stichtingen uit de EU die ingeschreven staan in het Nederlandse Handelsregister een wettelijk recht op zo’n betaalrekening.

Het wetsvoorstel wordt later dit jaar in de Eerste Kamer behandeld.

Advertentie

Banner Toegift
Close