Lid worden van Vf? Meld je nu aan

LID WORDEN

Advertentie

MIC: Fondsenwerving met het bereik van social media en het gemak van een betaalverzoekje

Collectant Brandwonden Stichting beroofd

11 oktober 2019

Donderdag 10 oktober is in Oudenbosch (Noord-Brabant) een collectant van de Nederlandse Brandwonden Stichting beroofd, zo meldt Omroep Brabant. Rond zeven uur werd de vrouw meegelokt en beroofd. Een man trok de collectebus uit haar handen. Ze raakte niet gewond, aldus Omroep Brabant.

Het logo van de Nederlandse Brandwonden Stichting
Het logo van de Nederlandse Brandwonden Stichting

door Redactie Vf

De Nederlandse Brandwonden Stichting meldt dat de vrijwilligster tijdens het collecteren meegelokt werd door een jonge man, onder het valse voorwendsel dat hij zijn geld thuis had liggen. Toen zij argwaan kreeg en weer terug wilde gaan naar de straat waar zij aan het collecteren was, trok deze man de collectebus uit haar handen. Gelukkig werd zij snel opgevangen door buurtgenoten. En door haar echtgenoot die in een ander deel van de wijk voor ons aan het collecteren was.

Lees hier het hele bericht van Omroep Brabant.

Directeur Rob Baardse van de stichting reageert geschokt:

‘Deze dame collecteert samen met haar man al twintig jaar voor onze stichting. Dit maakt mij ontzettend boos. Ik vind het respectloos wanneer er zo wordt omgegaan met onze mensen.’

Baardse: ‘Ik vind dit onaanvaardbaar. Iedereen blijft met zijn handen van onze vrijwilligers af! We zijn ontzettend dankbaar dat er jaarlijks zoveel collectanten voor ons de straat op gaan. Deze week gaan er bijna 60.000 vrijwilligers voor ons aan de slag. Dit jaar door weer en wind. Het werk van onze stichting is afhankelijk van hun inzet.’ Baardse verwacht dat dit een incident blijft. ‘We organiseren al ruim 45 jaar collectes, en dit is de tweede keer dat we hier mee te maken hebben. Bij de eerste keer was ik zelf net in dienst van de stichting. Dat is toch al bijna 20 jaar geleden. Gelukkig is onze collectante met de schrik vrijgekomen. Gisteren ben ik direct naar haar toe gegaan met een enorme bos bloemen. Als steunbetuiging, en om onze waardering te onderstrepen.’

De Brandwonden Stichting is een steunbetuiging gestart op Facebook. Laat hier een hartje achter voor deze collectant: https://www.facebook.com/BrandwondenStichting/

Meer over Vrijwilligers Collecteren Nederlandse Brandwonden Stichting

Advertentie

Advertentie

Advertentie

Close